خرید سرور اچ پی و نکاتی که برای تهیه این محصول باید بدانید !

خرید سرور اچ پی

برای خرید سرور اچ پی بعد از تحقیق و اطلاع از نیاز خود حتما با مشاوران و متخصصان فنی ما در شرکت آرسس پارت تماس بگیرید و راهنمایی لازم را در خصوص قیمت انواع سرور و مدلی که برای شما مناسب هست را جویا شوید . 

هنگام خرید سرور اچ پی به چه نکاتی دقت کنیم؟

قیمت سرور اچ پی | کیفیت سرور | کاربرد سرور

هنگام خرید سرور اچ پی چند مورد وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید خرید عالی را تجربه کنید. در این قسمت ما به بررسی ۷ مورد از فاکتورهایی که هنگام خرید سرور hp باید به آن دقت کنید، خواهیم پرداخت. بنابراین هنگام خرید سرور حتماً این موارد را در نظر داشته باشید و متناسب با آن خرید کنید:

بررسی محیط دیتاسنتر یا فضای اولیه:

اولین موردی که برای خرید سرور اچ پی باید به آن دقت کنید، محیط دیتاسنتر است. هر دیتاسنتر محیط خاص خود را دارد و سرور در شرایط خاصی نگه داری می شود. گاهی اوقات کاربران بدون توجه به محیط دیتاسنتر اقدام به خرید سرور می کنند که در این صورت ممکن است با مشکل مواجه شوند. مثلاً ممکن است عمر سرور با توجه به شرایط نگه داری آن در دیتاسنتر کمتر شود که با توجه به هزینه های بالای آن، این مسئله به صرفه نیست. البته سرورهای اچ پی مقاومت بالایی دارند و نسبت به بسیاری از برندها در شرایط سخت هم عمر بالایی دارند.

بررسی هدف استفاده از سرور اچ پی:

مسئله دیگری که کاربران هنگام خرید سرور اچ پی باید در نظر بگیرند، هدف خرید سرور است. در واقع کاربران باید ببینند که از سرور قرار است در چه زمینه ای استفاده شود. سرورهای اچ پی مشخصات خاص خود را دارند و هر یک از آن ها متناسب با کارایی خاصی تولید شده اند. با در نظر گرفتن هدف استفاده از سرور، می توانید یک سرور اچ پی مناسب تهیه کنید و هدف خود را با آن پیاده سازی کنید. اگر مشکل بودجه ندارید، می توانید یک مدل بالاتر از چیزی که نیاز دارید را تهیه کنید تا برای همان هدف هم عملکرد بهتری را از آن ببینید.

بررسی کاربرد سرور اچ پی برای کسب و کار:

معمولاً کسب و کارهایی از سرور شخصی استفاده می کنند که شرایط خاصی دارند! مثلاً اگر سرور آنلاینی دارید که سرورهای اجاره ای پاسخگوی آن نیست یا دیتاسنترها حاضر به اجاره سرور به چنین کسب و کارهایی نیستند، خرید سرور اچ پی گزینه مناسبی است. حتی گاهی اوقات ممکن است کسب و کاری داشته باشید که اطلاعات آن خصوصی باشد و نخواهید آن را روی سرور سایر افراد نگه داری کنید. در چنین شرایطی باید ببینید که واقعاً خرید سرور برای شما به صرفه و کاربردی است یا خیر! اگر پاسخ مثبت است، یک سرور اچ پی مناسب با کار خود خریداری کنید.

شناخت دقیق نیازهای کسب و کار:

یکی دیگر از مسائلی که هنگام خرید سرور اچ پی باید در نظر بگیرید، این است که نیازهای کسب و کار خود را بشناسید! بدون شناخت نیازهای کسب و کارتان نمی توانید سرور مناسبی تهیه کنید. هنگامی که شما نیاز کسب و کارتان را به خوبی می شناسید، به راحتی می توانید نتیجه خوبی از آن بگیرید. در واقع شما در چنین شرایطی سروری خریداری می کنید که به راحتی پاسخگوی نیاز کسب و کارتان است. گاهی اوقات کسب و کارها هزینه زیادی برای خرید سرور می کنند اما چون به این مسئله توجه نکرده اند، سرور نمی تواند پاسخگوی نیاز آن ها باشد.

توجه به کارآمد بودن خرید سرور اچ پی:

کارآمد بودن سرور برای هر کسب و کار متفاوت است! هر کسب و کار نیاز خاص خود را به سرور دارد و هنگام خرید باید کارایی سرور را در نظر بگیرید. مثلاً ممکن است کسب و کاری به یک نوع تکنولوژی سرور نیاز داشته باشد که توانایی پردازش سریع دیتای بزرگ را داشته باشد و کسب و کار دیگری نیاز به پردازش گرافیکی داشته باشد. بنابراین هنگام خرید سرور و با توجه به هزینه های بالا، باید ببینید که نیاز شما دقیقاً چیست و سرور انتخابی چقدر برای شما کارآمد است. خوشبختانه سرورهای اچ پی انواع مختلفی دارند و می توانند نیاز هر کسب و کاری را رفع کنند.

توجه به هزینه خرید سرور اچ پی

قطعاً هنگام خرید سرور یکی از مواردی که برای کاربران اهمیت زیادی پیدا می کند، هزینه آن است! هزینه خرید سرور معمولاً بالا است و باید هنگام خرید، توجه زیادی به آن داشته باشید. گاهی اوقات کسب و کارها یک سرور ضعیف تر را برای کمتر هزینه کردن انتخاب می کنند که در این صورت نمی تواند نیاز آن ها را پاسخ دهد و باید مجدداً هزینه کنند. گاهی اوقات هم کسب و کارها یک سرور بسیار قدرتمند و فراتر از نیاز خود انتخاب می کنند که در چنین شرایطی باز هم باید هزینه بیشتری پرداخت کنند. بنابراین پیشنهاد می کنیم دقیقاً همان چیزی که نیاز دارید را انتخاب کنید و نهایتاً یک مدل بالاتر از مدل موردنیاز خود تهیه کنید.

امکان ارتقای سخت افزاری سرور اچ پی

HP Server Hardware

ارتقای سرور اچ پی

یکی دیگر از نکاتی که هنگام خرید سرور اچ پی باید به آن دقت کنید، امکان ارتقاء سخت افزار آن است. البته نه تنها اچ پی، بلکه در برندهای دیگر هم برخی سرورها امکان ارتقاء دارند و برخی دیگر ندارند! شما باید سعی کنید سروری را انتخاب کنید که امکان ارتقاء سخت افزار داشته باشد تا اگر واقعاً به آن نیاز داشتید، بتوانید آن را ارتقاء دهید.

ارتقاء سرور نسبت به زمانی که بخواهید سرور دیگری را خریداری کنید، هزینه بسیار مناسب تری خواهد داشت. پس هنگام خرید سرور اچ پی سعی کنید سروری را انتخاب کنید که قابلیت ارتقاء داشته باشد! حتی اگر قرار است هزینه اضافی کنید، باز هم برای شما به صرفه خواهد بود.

مشاوره خرید سرور

خرید سرور اچ پی از شرکت آرسس پارت پرداز قرن

با اطمینان خرید کنید …

خرید سرور اچ پی از شرکت آرسس پارت پرداز قرن

با اطمینان خرید کنید …

برای خرید سرور اچ پی در ساعات اداری می توانید با کارشناسان فنی شرکت آرسس تماس برقرار کنید یا در ۲۴ ساعت شبانه روز درخواست قیمت و خرید خود را برای سرور ، کامپیوتر ، کیونپ و هر کالای دیجیتالی که مد نظر شما هست به صورت آنلاین ارسال کنید تا در اولین فرصت به شما پاسخ داده شود .

سرورهای اچ پی در سری های مختلف تولید می شوند

BL | ML | DL | MICRO

تاور سرور

ML (tower server)

سرورهای تاور اچ پی

سرور رکمونت

DL (Rack Mount)

سرورهای رکمونت اچ پی

BL (blade)

بلید سرورهای اچ پی

میکرو سرور

Micro server

میکرو سرور های اچ پی

یکی از سوالاتی که در کسب و کارها برای خرید سرور HP پیش می آید، این است که سرور نو بخریم یا کارکرده؟

نکته ای که وجود دارد این است که تکنولوژی سرورها روز به روز در حال پیشرفت است و سرورهای نو که در بازار وجود دارند، آخرین تکنولوژی سرور هستند. به خصوص هنگام خرید سرور اچ پی سعی کنید از سرور نو استفاده کنید تا آخرین و بهترین تکنولوژی را در دست داشته باشید. البته منطقی است که هزینه خرید سرور نو نسبت به سرور کارکرده بیشتر است و این مورد به درد کسب و کارهایی می خورد که هزینه خرید سرور برای آن ها سنگین نیست.

خرید سرور اچ پی

خرید سرور

خرید سرور نسل قدیمی تر

با وجود آن که پیشنهاد شرکت آرسس خرید سرور نو است، اما سرورهای نسل قبلی هم به خوبی نیاز شما را رفع می کند. در واقع سرورهای نسل قبلی استوک هم اگر به درستی استفاده شده باشند، به راحتی نیاز شما را رفع می کنند. همچنین سرورهای نسل قبلی ضعف سخت افزاری ندارند و تنها نسبت به مدل های جدیدتر، کمی ضعیف تر عمل می کنند اما باز هم نیاز کسب و کارها را به خوبی پاسخ می دهند. حتی در برخی موارد، شما می توانید سرور خود را ارتقاء دهید و آن را به نسل های جدید سرور اچ پی نزدیک تر کنید.

با انواع سرورهای اچ پی آشنا شوید :

ایستاده | رکمونت | تیغه ای

درباره شرکت اچ پی بیشتر بدانید !

HPE SERVER

شرکت اچ پی به عنوان یک برند قوی در زمنیه ماشین های اداری و لپ تاپ شناخته شده است. اما تولیدات این برند در همین جا ختم نشده و در زمنیه سرور اچ پی به همان خوبی و قدرتمندی ماشین های اداری و کامپیوتر، قدرت نمایی می کند.

سرور های proliant  یکی از انواع مشهور سرورها هستند که نسختین بار در شرکت compaq (کامپک) معرفی شد. در پی ادقام با  شرکت HP  در زمینه سرور و تجهیزات  ذخیره سازی، حرف E  که مخفف کلمه enterprise (تجاری ) بود به آخر برندHP  اضافه شد و فعالیت گسترده این شرکت در سطح بین الملل شروع شد.

بهترین سرور

سرورهای اچ پی بسیار انعطاف پذیر طراحی وتولید می شوند. در سال ۲۰۱۲ شرکت HP  نسل هشتم( HPE Gen10)  را وارد بازار کرد و دو سال بعد یعنی ۲۰۱۴ نسل نهم (HPE Gen9) را وارد بازار کرد. انتهای ۲۰۱۷ نسل دهم (hpe Gen10)  و آخرین نسل موجود در بازار را ارائه کرد.

اکنون شرکت HPE  به طور انحصاری این سرور ها را عرضه می کند.

برخی از ویژگی های سرور اچ پی که نسبت به رقبا آن ها را متمایز می کند :

  1. کانفینگ و بهینه سازی و ارتقا پذیری در سریع ترین زمان ممکن
  2. نسبت به سایر رقبا درتکنولوژی، مانتورینگ و تنظیمات سرور به صورت آنی قدرتمند تر عمل می کنند.
  3. گزینه مناسب برای پردازش ابری
  4. اگرچه نسبت به سایر رقبا و برند ها گران قیمت ترند ولی بدلیل امنیت بالا سیستم ها و تشخیص حمله و امکان بازسازی آسیب ها، ارزشمند هستند.
  5. مدیریت کامل و بدون واسطه از راه دور
  6. تعداد بسیار زیاد سنسور ها در سرور های HPE باعث رفع ایراد در سریع ترین زمان ممکن است.

سرور ها اصلی ترین بستر نگه داری و پردازش اطلاعات در شبکه های بزرگ و کوچک هستند. در واقع نقش کامپیوتری را اجرا می کنند که قدرت پردازش بالایی داشته و وظیفه های پردازشگری سنگین را به راحتی انجام می دهند.

سوالات متداول خرید سرور اچ پی