عکس مربوط به ارتقا سخت افزاری می باشد.

قابلیت ارتقا پذیری سخت افزار شما، مهمترین برگ برنده شماست!

یکی از مهم ترین عواملی که باید در خرید سرور به آن توجه کرد قابلیت ارتقای سرور خریداری شده می باشد.با توجه به نوع  فعالیت شرکت ها خیلی از آنه ها به مرور زمان نیازبه نرم افزار ها ی جدید، پرسنل بیشتر، سرعت اینترنت بالاتر و … پیدا می کنند.

همین موارد را باید در هنگام خرید سرور در نظر بگیرند. به عنوان مثال اگر شما یک شرکت هستید که هر روز باید نرم افراز های بروز را تست و نصب کنید و از آن ها استفاده کنید باید سروری  را خریداری کنید که دارای پردازنده قوی باشد، و دارای تعداد هسته بیش از نیاز شما باشد زیرا سرور ها غالبا تک cpu  دو cpu  و ۴ cpu  هستند که در صورت انتخاب پردازنده اشتباه یا ضعیف بعد از یک مدت باید آن را تعویض کرد، که این امر برای شرکت نیز هزینه بر است.

خیلی وقت ها خریدار ها در انتخاب سرور بدون توجه به قابلیت ارتقای سرور، آن را خریداری می کنند. مثلا سروری با  دو سوکت پردازنده از دو cpu   ضعیف استفاده می کند که این امر باعث می شود در صورتی که نیاز به تعداد کور های پردازنده بیشتر داشته باشند، باید هر دو cpu را تعویض کنند. در صورتی که میتوانند در ابتدا یک cpu   با تعداد کور  بیشتر استفاده کنند. که در صورت نیاز آن را به دو عدد ارتقاع دهند.

البته باید توجه کنید که سرور با دو سوکت پردازنده  خریداری می کنید، هنگام خرید یک پردازنده روی سرور قرار دهید.

 

توجه : از پردازنده هایی استفاده کنید که حداقل تا ۵ سال در بازار موجود باشد.

توجه : پردازنده دوم از نوع همان پردازنده اول باشد که روی سرور قرار دارد.

 

با ما همیشه به روز باشید.

شرکت آرسس پارت پرداز قرن با ۵ سال خدمات پس از فروش این مشکل را برای خریدار ها برطرف کرده است. در صورت نیاز به هر قطعه ای دیگر از سرور خریداری شده توسط شرکت، برای خریداران عزیر فراهم خواهد کرد.

گاهی پیش می آید که در شرکت نیاز به یک اینتر فیس با سرعت بالا داشته باشید، این موضوع نیز نیاز به سروری دارد که قابلیت پشتیبانی کارت شبکه با سرعت بالا تر را داشته باشد.

 

چه مواردی قابل ارتقا پذیری هستند ؟

پردازنده سرور، در صورتی که سرور دارای دو یا چهار سوکت پردازنده باشد.

Ram سرور، که با توجه به اسلات های  رم  در سرور های مختلف، با هم تفاوت هایی دارند که در هنگام خرید  سرور باید به آن توجه کرد.

Hardسرور، از قطعات مهم سرور می باشد که باید به نوع اینترفیس sas , sataََ  ابعاد ۲.۵ اینچ یا ۳.۵ اینچ بودن هارد به ان توجه کرد.

 

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.