پاور hp از مهمترین اجزای سرور اچ پی است.

پاور سرور HP چیست؟

سرور hp دارای قطعات مهم بسیاری است. از جمله این قطعات سرور اچ پی می توان به منبع تغذیه یا پاور سرور اشاره کرد. پاور های HP از قطعات با کیفیت و مقاوم ساخته شده اند و با اتصالات هوشمند، ولتاژ دقیق مورد نیاز اجزای مختلف سیستم را به هر بخش ارائه می دهند. برخی از مدل های پاور اچ پی دارای یک سیستم ایمنی داخلی است که از سخت افزار های کامپیوتر در برابر ولتاژ برق محافظت می کند.

پاور ها از لحاظ مدل و کارایی، متفاوت هستند. کاربران متناسب با سرور مورد نیاز خود می توانند پاور خود را سفارش دهند. ما نیز تلاش کردیم در این مقاله به نکات مهم و ضروری هنگام خرید پاور سرور اچ پی بپردازیم.

 

عکس مربوط به پاور سرور اچ پی است

پاور های اچ پی چه کاری انجام می دهند؟

منابع تغذیه به طور کلی قابلیت تبدیل یک ورودی با ولتاژ و آمپر ثابت، به ولتاژ و آمپر های متفاوتی را دارند که این تبدیل ها و نوسانات برق و کارکرد زیاد آن، باعث افزایش خرابی ها در این قطعه شده است البته درون پاور ها از فن هایی برای جلوگیری از داغ کردن شدید پاور ها استفاده می شود تا درصد خرابی ها را کمتر کنند.
از وظایف دیگر این قطعه میتوان به تنظیم و تامین برق در سیستم و رایانه اشاره کرد.

برای خرید سرور اچ پی اینجا کلیک کنید !

انواع پاور های سرور اچ پی

منابع تغذیه اچ پی در مدل های ۳۵۰ و ۴۶۰ و ۵۰۰ و ۷۵۰ و ۸۰۰ و ۱۲۰۰ و ۱۴۰۰ و ۱۶۰۰ وات ارائه شده اند تا بتوانند نیاز انواع کانفیگ های سرور ها را پوشش دهند؛ نیاز سنجی مصرف برق سرور ها معمولا توسط کارشناسان انجام می شود. البته شرکت اچ پی نرم افزاری به نام HPE power advisor دارد که می توان به وسیله آن میزان برق مصرفی دستگاه یا دیتاسنتر خود را محاسبه کنیم.

پاور های اچ پی در نسل دهم سرور اچ پی دارای قابلیت های زیر هستند:

  • • هات پلاگ (Hot-plug) هستند یعنی میتوان بدون خاموش کردن سرور، اتصال پاور را قطع یا وصل کرد.
    • ریداندنت (Redundant) هستند بدین معنی که اگر یکی از پاور ها از بین برود، سرور بلافاصله از پاور بعدی استفاده کرده و بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه می دهد.
    • پاورهای نسل دهم سرورهای اچ پی دارای یک باطری ۴۶۰ وات هم هستند که ویژگی HPE Persistant Memory را برای آنها فراهم می کند. درباره این ویژگی در مقاله های پیش در قسمت RAM ها توضیح داده شده است.

بازدهی پاور های سرور اچ پی

یکی دیگر از قابلیت های بسیار خوب پاورهای اچ پی، درصد بازدهی بالای آنهاست. معمولا پاور های اچ پی درصد بازدهی بالای ۸۵ درصد دارند که این امر موجب کاهش اتلاف انرژی و در نتیجه کاهش مصرف برق و هزینه ها می شود.

 

برای خرید پاور سرور HP و دیگر قطعات و تجهیزات شبکه می توانید با شماره ۷۲۰۳۴-۰۲۱ تماس بگیرید یا بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی آرسس اقدام کنید .

<<< به این مطلب امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *