ES چیست ؟

در واقع ES مخفف عبارت Engineering Sample است که به معنی پردازنده های نمونه هستند. شرکت اینتل این نسخه از پردازنده ها را پیش از تولید مدل اصلی در اختیار برخی از شرکت های فروش نرم افزاری قرار می دهد که آنها را تست کنند و نتایج تست را به این شرکت گزارش دهند.

پردازنده های ES یا همان نمونه مهندسی توسط شرکت اینتل به صورت رایگان در اختیار این شرکت ها قرار می گیرند و حق فروش به هیچ شرکتی به آنها داده نشده است.

این پردازنده ها قوانین تجاری و شرایط قانونی عبور نکرده اند و مالک آن فقط شرکت Intel می باشد و آنها را به صورت محرمانه تولید می کنند. ممکن است این پردازنده ها عملکرد مناسب را نداشته باشند و به صورت قرضی در اختیار شرکت ها قرار بگیرند.

چگونه باید پردازنده های ES شرکت اینتل را از مدل اورجینال تشخصی بدهیم؟

یکی از ساده ترین راه هایی که شما می توانید پردازنده های ES را تشخیص دهید دقت به پارت نامبر واقع در روی خود پردازنده است.

به شکل زیر نگاه کنید:

ES چیست

ES چیست

پارت نامبر این پردازنده که شامل ۴ تا ۵ رقم است اگر با حرف Q شروع شده بود نشان دهنده این است که پردازنده شما یک پردازنده نمونه مهندسی یا همان ES است. در نمونه های اورجینال پردازنده های اینتل این پارت نامبر معمولاً با حرف S شروع می شوند.

یکی دیگر از راه های تشخیص پردازنده های نمونه مهندسی (ES) استفاده از نرم افزار Intel® Processor Identification Utility می باشد. این نرم افزار هنگام شناسایی پردازنده اخطار به شما می دهد که پردازنده شما اصلی نیست و نسخه ES است و فروش آن توسط شرکت اینتل منع شده است.

 

بیشتر بخوانید : هر آنچه که باید درباره تست فلوک بدانید‍!

 

نتیجه گیری

باتوجه به اینکه پردازنده های ES برای تست و آزمایش به صورت محرمانه در اختیار شرکت های نرم افزاری قرار می گیرند و هیچ گونه پشتیبانی و گارانتی ندارند بهتر است که از این پردازنده ها استفاده نکنیم.

گاهاً دیده می شود که در بازار کشورهای مختلف از جمله کشور خودمان با قیمت کمتری نسبت به نسخه های اصلی عرضه می شوند اما استفاده از آنها با وجود قیمتی خیلی پایین تر درست نیست و ممکن است سیستم و شبکه شما را مختل کند.

برای خرید انواع پردازنده های سرور و کامپیوتر می توانید از کارشناسان فروش شرکت آرسس با شماره ۷۲۰۳۴-۰۲۱ راهنمایی لازم را دریافت کنید یا بصورت آنلاین از فروشگاه اینترنتی آرسس شاپ اقدام نمائید . 

<<< به این مطلب امتیاز دهید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *